1 Aralık 2017 Cuma

Bu görüntü için ölümü bile göze aldı

Güzellik simgesi olarak nitelendirilen Barbie bebeğe benzemek dünyada kelimenin tam anlamıyla çılgınlık boyutlarına ulaştı.
Az ünlüsünden daha fazla ünlüsüne özellikle de sosyal medya sayesinde adını duyuran onlarca kişi o efsane bebek gibi görünmek için defalarca bıçak altına yatmaktan çekinmiyor, hatta ölümü bile göze alıyor. İşte Finlandiyalı bu genç kadın da onlardan biri.

Finlandiya'nın Jyvaskyla kentinde yaşayan Amanda Ahola, Barbie bebek gibi görünmek için su gibi para harcadı.
Barbie bebeğin görsel olarak "mükemmele çok yakın" olduğunu belirten Ahola "Ben de tıpkı onun gibi olabildiğim kadar mükemmel olmaya çalışıyorum" diye konuştu.

İlk amacını "olabildiğince plastik bir görüntüye sahip olmak" diyerek açıklayan Amanda Ahola "İnsanlar bana Barbie diye seslendikleri zaman kendimi çok mutlu hissediyorum" diyor.

Ahola, 18 yaşından itibaren defalarca bıçak altına yattığını, göğüslerini irileştirdiğini, dudaklarını dolgunlaştırdığını belirterek bunun için ailesinden yardım almadığını da belirtiyor.

Genç kadın estetik operasyon paralarını çıkarabilmek için uzun saatler boyunca çok sayıda işte çalıştığını da sözlerine ekliyor. Yaptığı işlerin arasında temizlikçilik de var.

Daha küçük bir çocukken Barbie'ye benzemeyi kafasına koyduğunu belirten Amanda Ahola "16 yaşındayken planlarımı yapmaya başlamıştım bile" diye anlatıyor.

Ancak Amanda Ahola, son geçirdiği operasyon sırasında ölümden döndüğünü de itiraf ediyor: "Son geçirdiğim göğüs büyütme operasyonu sırasında neredeyse ölüyordum. Meydana gelen komplikasyonlar yüzünden beynimde ödem oluştu. Annemin anlattığına göre bir gün boyunca onları bile tanıyamamışım" diyor.

Ama buna rağmen olup bitenlerden pişmanlık duymadığını da sözlerine ekliyor Amanda Ahola.
Bu da Ahola'nın operasyondan önceki görüntüsü.

 (Hürriyet)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Bunlarda İlginizi Çekebilir